Aces Projekt 2011

• 2nd meeting - 2.találkozó - 2.stretnutie - Číčov(SK)

• Program Szlovákiában, Csicsón

2011. december 1. - Az igazgató úr köszöntője után meleg ebéd fogadja a vendégeket.

Majd a községházán a polgármester úr röviden ismerteti a falunk történetét és betekintést nyújt a falu irányításába.
          Ezután séta a faluban - megtekintettük a Kálnoky-kastélytélyt, a szoborparkot, tájházat, a katolikus templomot, a református templomot és az Attila-parkot.
          Majd az 1965 - ös árvízről néztünk meg egy filmet.
          Az iskolák bemutatása – prezentációja után következett a közös munka: tesztírás, festés és murál-morál fal készítés.
          A "fárasztó" munka után megérdemelt volt a felüdülés - fürdés Nagymegyeren a termálfürdőben.
          A vacsora után – elszállásolás családoknál.

2011. december 2.
          Városnézés Pozsonyban, majd
          Komáromban. Mindkét helyen egy-egy tapasztalt idegenvezető tájékoztatott a hely látványosságairól.
          A tartalmas program után este a vacsora után játékokat játszottunk. Egy közös énekléssel zárult az este.

2011. december 3.
          A reggeli után közös képeket készítettünk melyek az iskolánk weboldalán a fotoalbum részben tekinthetők meg.

Reméljük, hogy jövőre is részt tudunk venni egy ilyen tartalmas projektben.

The Project Meeting in Číčov (Slovakia)

The programme:

1st Day:
          Welcome lunch in a local restaurant.
          Meeting the mayor of Číčov - Ing. Földes Csaba
          Walkin round in our village - Kalnoky Castle, Statue-park, old village house, Catholic church, Attila-park.
          Watching a film about the big flood in Číčov in 1965.
          Swimming and relaxing in the Thermal Spa in Veĺký Meder.
          Working together - writting a test quiz, preparing the mural-moral wall.

2nd Day:
          Visiting Bratislava and a guided tour was held for us. It was fantastic.
          We planned to visit Gabčíkovo, but the weather was very cold, therefore unfortunatelly we skipped this programme point.
          Sightseeing in Komárno - the birthplace of a famous Hungarian writer Jókai Mór.
          Back in Číčov we presented our project activities, which we have already done.
          After a nice dinner we played and sang songs together.

3rd Day:
          We took lots of photos and we said good-bye to our friends from Bihar(Romania) and Debrecen (Hungary).
          We keep in touch in the future too via mails and facebook.