Aces Projekt 2011

Magyarország - Debrecen : Karácsony Sándor Általános Iskola

Románia – Bihar : Gáspár Sándor Általános Iskola

Szlovákia – Csicsó : Gáspár Sámuel Alapiskola és Óvoda

A projekt általános célja:

Segíteni, másokért önzetlenül tenni jó. Az önkéntes projektek megvalósítása közben rengeteget lehet tanulni, új barátokra lehet szert tenni, és tapasztalati úton lehet olyan tudásokat és készségeket elsajátítani és fejleszteni, amelyeket iskolapadban vagy könyvtárban ülve biztosan nem. A közösségi részvétel izgalmas dolog a gyermekek számára, rengeteg meglepetést és örömforrást rejt magában.

Célunk, hogy az önkéntes szolgálattal újfajta tanulási és tapasztalatszerzési lehetőséget kapjanak a gyerekek.

Milyen konkrét produktumokat állítanak elő a projekt folyamán?

a debreceni Karácsony Sándor Általános Iskola fából készült játszóterének felújítása, a használat során megkopott fa lefestése

mind a három országban a murál morál falak elkészítése a három ország diákjainak közös munkájával

facsemeték ültetése, virágok ültetése, parkosítás

fényképes naplók készítése

a csicsó Gáspár Sámuel Alapiskola és Óvoda épülete körüli kerítés lefestése,

napló készítése fényképekkel és a résztvevő tanulók gondolatainak bejegyzésével

csomag (cipősdoboz nagyságú) készítése és küldése az egyházak segítségével a rászorulóknak

Hogy fogjuk megszervezni és lebonyolítani a projektet?

A projekttevékenységet 2011. szeptembere és 2012 márciusa között kell megvalósítani.

Mivel a gyermekeink az iskolában a 12-14 éves korosztályhoz tartoznak, vállaljuk, hogy minden önkéntes munkához elkísérjük őket, segítünk az élményeik feldolgozásában folyamatosan. 2011 októberében a három iskola önkéntes munkát végző diákjai először Magyarországon, a debreceni Karácsony Sándor Általános Iskolában találkoznak először.

A közös élményt nyújtó három nap első napján egy nyitó játékos foglalkozás során ismerkednek meg a gyerekek egymással és egymás munkájával. Ez alatt a három nap alatt nemcsak közös kirándulásokra, egymás kultúrájának, országának, gasztronómiájának megismerésére nyílik lehetőség, hanem a diákok bekapcsolódnak egy közös önkéntes munkába. Ez a murál morál fal elkészítése és az ingyen ölelés.

2011 decemberében Szlovákiában nyílik hasonló közös találkozásra és közös munkára lehetőség, majd 2012 februárjában Erdélyben kerül sor a záró találkozóra és közös tevékenységre. Itt értékeljük az önkéntes munkában részt vett gyermekek örömmel végzett tevékenységét, és sor kerül az ünneplésre, a záró oklevelek és ajándékok átadására. Nem feledkezünk el arról, hogy szóban és írásban egyaránt megköszönjük azoknak az intézményeknek, vállalatoknak az önzetlen segítségét, akik lehetővé tették számunkra az önkéntes tevékenységet.

Fáza - Phase 1:

upozorniť žiakov a učiteľov na škole s témou nášho projektu.

vytvorenie plagátu o projekte, aby čím viac žiakov sa dozvedelo a téme nášho projektu, pýtanie sa na názory žiakov

organizovanie aktivít

- vysadenie stromčekov a kvetov v areáli školy

- návšteva našej partnerskej školy v Maďarsku - v meste DEBRECEN a stretnutie sa s partnerskou školou z Rumunska dedina BIHARIA

darovanie „Free-hug“ na uliciach v meste Debrecín

Fáza - Phase 2:

organizovanie aktivít

- pravidelné čistenie prírody a zber smetí v blízkom lese

- zber školských potrieb a hračiek do balíčkov

- príprava balíčkov na pomoc sociálne slabším rodinám a ich posielanie pomocou cirkvy

- prefarbenie oplotenia a detského ihriska v partnerskej škole v Debrecíne

- pečenie medových koláčikov a ich darovanie miestnemu detskému domovu

Fáza - Phase 3:

-príprava fotoalbumu, prezentácií a projektového denníka

-prezentovanie projektu na webovej stránky školy

-privítanie partnerských škôl na našej škole - v Číčove , návšteva Bratislavy, Komárna a Ostrihomu.

-spoločná práca – príprava nástennej maľby na ozdobu školy.