Aces Projekt 2010

• O projekte

• Beszámoló az ACES projekt sikeréről

Az egész nemzetközi projektben 15 európai ország vett részt (résztvevő országok: Albánia, Ausztria, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Horvátország, Csehország, Magyarország, Koszovó, Makedónia, Moldávia, Montenegró, Románia, Szerbia, Szlovákia és Szlovénia).

A projekt 4. évfolyamában Szlovákiából 14 iskola pályázott, közülük 5 jutott tovább az eredményes megoldók közé. A legaktívabb közülük a csicsói Gáspár Sámuel Alapiskola és Óvoda csapata volt. Koordinátoruk Mgr. Buglos Bödők Terézia tanárnő.

A projektjuk a múlt év szeptemberében startolt Szencen és 2011 március végén egy prágai találkozóval ért véget, ahol a résztvevő iskolák bemutatták a munkáikat. A téma: Találj saját megoldást”– a tanulók problémáinak erőszakmentes megoldása az iskolában és a családban.

Az ACES projektről az interneten keresztül szereztek tudomást. A tanárnő véleménye szerint a gyerekek számára ez vonzó, nevelő és egyben tanulságos téma. A diákoknak is tetszett ez a pályázat és örültek az érdekes feladatoknak. Kapcsolatba léptek egy magyarországi és egy romániai iskolával. Együtt dolgoztak ezen a projekten, melynek címe: A tinédzserek félelmei és reményei. A közös munka angol nyelven folyt. A téma keretében a csicsói gyerekek találkotót szerveztek A Barátok polgári társulás képviselőjével Bödők Károllyal. Megismerkedtek az alapvető emberi értékekkel is. Megbeszélték és gyakorlatban használták az erőszakmentes kommunikáció alapelveit. A tanulók nagyon aktívan, készségesen, érdeklődéssel kapcsolódtak be a gyakorlatokba. A változás láthatóvá vált viselkedésük javulásában, egymáshoz való viszonyukban, pl. a közös propagációs anyag készítése alatt nyugottan dolgoztak, beszélgettek, segítettek egymásnak, kerülték a trágár kifejezések használatát. A projektet népszerűsítették falunk lakosságának körében is. Mosolyogva osztották szét a színes papírvirágokat.

Ez a projekt hasznos, érdekes volt diáknak, tanítónak egyaránt. Kiváló lehetőség volt új barátok megismerésére. Életre szóló szép emlékeket szereztek maguknak.

About ACES -  Academy of Central European Schools

aces was founded in 2006 by ERSTE Foundation within its programme "Europe" in coordination with Interkulturelles Zentrum (Vienna, Austria). In 2009, VČELÍ DOM (Bratislava, Slovak Republic) joined in the partnership. The aces school network seeks to enhance the active participation of young people and teachers in exchange processes and international cooperation.

The partner countries
          Currently Albania, Austria, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Hungary, Kosovo, Macedonia, Moldova, Montenegro, Romania, Serbia, Slovak Republic and Slovenia are involved in the network.

Schools from all these countries are invited to take part in the aces activities, to find partner schools and to implement their partnership projects in international cooperation.

Prosím navštívte stránku nášho projektu na Facebook

alebo na http://www.aces.or.at/ac_project.asp?b=4947&ID=192

Visit our website : on Facebook   or http://www.aces.or.at/ac_project.asp?b=4947&ID=192