Aces Projekt 2010

• STEP 1. stretnutie - Senec

• ACES Project:

TEENAGERS' FEARS AND HOPES - Nádeje a obavy tínedžerov - A tinédzserek félelmei és reményei

pARTNERY:

Colegiul National Mihai Eminescu Suceava, Romania
          Orosháza Város Általános Iskolája és Pedagógiai Szolgáltató Intézménye, Hungary
          ZŠ s MŠ Samuela Gáspára Číčov, Slovak Republic

Találkozás Szencen

Az első találkozásra 2010. szeptember 28-én került sor Szencen. Nagyon izgultunk és tartottunk az egész projekttől egy kicsit, de amint beléptünk a hotel ajtaján minden kétségünk elszállt, a légkör és a hangulat lenyűgözött minket. Minden profin volt megszerveze a Szenci hotelben. Gyorsan megtaláltuk a projektpartnereinket, akik nagyon rendesek voltak és sokat beszélgettünk angolul.

Azóta is tartjuk a kapcsolatot román és magyar társainkkal. A Szenci meeting sokat adott nekünk, és utat mutatott a projektünk felépítéséhez is.

Opis projektu - Project description:

The project aims to promote the non-violent values in the European educational system, but also in the students' family life. Our mission is to build and support a group of thoughtful, committed teenagers working to defend human rights and social justice and make them motivate not to use violence in the school life and their every day life.

Fáza - Phase 1:

1. upozorniť žiakov a učiteľov na škole s témou nášho projektu.

Making the teachers in our school aware that our project has really started and "encouraging" them to participate in by offering some candies from the Senec Kick-off meeting.

2. Vytvorenie plagátu o projekte, aby čím viac žiakov sa dozvedelo a téme nášho projektu, pýtanie sa na názory žiakov, na ich obavy a nádeje

Presenting glimpses of our Kick-off meeting and making visible the next steps of our project by creating a panel.

3. Organizovanie aktivity na tému  - Stop násiliu v škole a v blízkom okolí

Organising an activity called "Say NO to violence" in the Auditorium of our School.

Fáza - Phase 2:

Návšteva našej partnerskej školy v Maďarsku - v meste OROSHÁZA a stretnutie sa s partnerskou školou z Rumunska - mesto Suceava

Visiting our partner's school from Hungary and meeting the other partner from Slovakia. An empowering exchange visit!!!

Fáza - Phase 3:

Príprava a realizácia kampane v dedine - oboznámenie ľudí na ulice s myšlienkou projektu, rozdávanie a vystavenie propagačných materiálov

Zorganizovaniebesedy - prednášky s predstaviteľom občianského združenia o základných ludských hodnotách.