Aces Projekt 2010

• STEP 4. stretnutie - Praha

2011.3. 29.-31. Prága

Reggel vonattal indultunk projektünk zárópontjához, immár teljesen elkészülve segédanyagokkal és ajándékokkal partnereinknek. A szállás Prága szívében volt egy csodás hotelben, itt is az első dolgunk partnereink megtalálása és a szállásunk elfoglalása volt. A megnyitó után a vacsoránál a projektársainkkal beszéltük meg a prezentációnk bemutatását, melyre másnap került sor, sikeresen felépítettük a standunkat és angol nyelvűbemutatót tartottunk a projektünkről. A mi projektünkön kívül még 44 projekt volt kiállítva.

Nagyon sok, tanulságos és mozgalmas programon vettünk rész az akadémiai héten, illetve bejártuk Prága legszebb helyeit. A búcsúesten volt a kiértékelés és az év összefoglalója, majd élőzene és tánc koronázta a hetünket. Másnap szomorú szívvel szálltunk fel a vonatra, de tudtuk, hogy amit Prágában tanultunk át kell adnunk itthon.

Hostomská Fanni, 9. osztály

We were happy to meet our project partners in Prague at the academy meeting.

A facebook közösségi portálon a projekt résztvevői alapítottak egy angol nyelvű oldalt Teenagers´ Fears and HopesA tinédzserek félelmei és reményei néven.

Az oldalon a romániai, magyarországi és szlovákiai diákok aktívan tevékenykedtek. Az internetes oldal segítségével a 3 ország könnyen tudta tartani egymás között a kapcsolatot. A résztvevők a projekt eseményeiről folyamatosan fényképeket és videókat töltöttek fel. A diákok leírták egymásnak, hogy szerintük mennyire volt eredményes a projekt és mennyire tetszett nekik. Valamint megvitatták, hogy mit tanultak a projekt alatt, jó irányba változott-e a kapcsolatuk az emberekkel. Nagyon pozitívak voltak az eredmények.

Földes Tímea, 9. osztály