Udalosti / Események

Podujatia na našej škole v školskom roku 2019/2020

( Az oldal folyamatos feltöltés alatt van.  J

Megértését köszönjük! )

A fényképeket lásd a „Fotoalbum“-ban.

I. FÉLÉV

Tanévnyitó
          Szeptember 2.

Elsős tanulóink nagy örömmel és lelkesedéssel kezdték meg tanulmányaikat.

Ösztöndíjátadás
          Szeptember 18.

A Rákóczi Szövetség jóvoltából elsős tanulóink ösztöndíjban részesültek, melyet szavalatokkal és tánccal köszöntek meg a szövetség képviselőinek.

Mezei Futóverseny

Iskolánk négy tanulója vett részt a mezei futóversenyen Komáromban, ahol tanulóink kitartóan futottak a célig.

Magyar népmese napja
          Szeptember 26.

Az alsó tagozatos tanulók körében megünnepeltük a magyar népmese napját. Tanulóink két mesével ismerkedtek meg: Jankó és a három elátkozott királykisasszony, valamint a Papucsszaggató királykisasszonyok. Hat csapat versenyzett egymással, kérdésekre válaszoltak, keresztrejtvényt fejtettek meg és kifestőztek. Minden csapat oklevelet és édességet kapott. Jól telt a délelőtt mindenki számára.

Nyelvek Európai Napja

Felső tagozatos tanulóink a nyelvek európai napja alkalmából csapatokba rendeződtek és így oldották az érdekes feladatokat. Közben magyarul, szlovákul és angolul is elénekeltek egy-egy dalt. A foglalkozás két tanórát vett igénybe.

Almaszüret

Tanulóink almát szüreteltek a csicsói almáskertben.

Október 6. – Megemlékezés

Az aradi vértanúkról való megemlékezésre az iskola éttermében került sor.

Október 6. – Emlékműsor

Iskolánk felső tagozatának tanulói és iskolánk volt diákjai ebben a tanévben is színvonalas összeállítással emlékeztek meg az októberi eseményekről. A műsor a helyi kultúrházban került bemutatásra október 5-én.

Kóczán Mór atlétika verseny

A csallóközaranyosi Kóczán Mór Alapiskola által megszervezett atlétika versenyen a tanulók gerelyhajításban, súlylökésben és gránátdobásban mérték össze erejüket. A csapat tagjai Baross Anasztázia, Győri Barbara és Krekáč Dávid (9.o.), Győri Réka, Katona Imre és Komjáti Patrik (8.o.) és Komjáthy Dorka (7.o.) tanulók. A tanulók nagy örömünkre egy arany, két ezüst es egy bronzérmet szereztek. Gratulálunk!

Papírgyűjtés

November 5-6-7.

Köszönetet mondunk tanulóinknak és szüleiknek, valamint az iskolabarátoknak, akik a hulladékpapír leadásával is támogatják iskolánkat.

Nyugdíjasnapi fellépés

Tanulóink a nyugdíjasnap alkalmából a kolozsnémai idősek otthonában köszöntötték az otthon lakóit.

Rajzolás

Az Ógyallai Műszaki Szakközépiskola rajzversenyén Baross Anasztázia és Misák Bettina (9.o.) vett részt.

Tudományok napja

Iskolánk tanulói: Németh Noémi, Szabó Evelin, Győri Réka, Csente Máté (8.o.) részt vettek a Gútán megrendezett Tudományok napján, ahol négy előadást hallgattak meg. Klobusitzky György bemutatója a közlekedésről, közúti balesetekről szólt, majd Dr. Csókay András idegsebész Istent a tudománnyal összefűzni címmel adott elő. Ezután a Himalájáról és a hegymászásról Kollár Lajos tájékoztatott, majd Juhos "Robosanyi" Sándor előadásában tanulóink a mai kor robotikájába kaptak betekintést.

Kincskereső

Bölcs Virág Panna és Božaky Kristóf (7.o.) Galántán a Kincskereső – helyi és regionális értékeket kutató diákok országos konferenciáján. „Egy csepp falusi élet Csicsón” című munkájuk az arany minősítést kapta. Gratulálunk!

Pályaválasztás

Tanulóink a pályaválasztással kapcsolatban tájékoztató előadáson vettek részt.

Pályaválasztási szülői értekezlet zajlott a 9. osztályosok és szüleik részére november hónap folyamán.

Technikai olimpia

Katona Barnabás és Szabó István (9.o.) csapatversenyben vett részt és Božaky Kristóf (7.o.) egyénileg mérte össze tudását a komáromi járás technikában érdekelt tanulóival.

November 29. – Farkas Jenő szavalóverseny

Iskolánk tanulója, Németh Noémi (8.o.) részt vett a XIV. Kulcsár Tibor vers- és prózamondó verseny országos döntőjében. Noémi remekelt, hiszen a Vasárnap újság különdíját ő vihette haza. Gratulálunk!

Jótékonykodás

Idén ismét bekapcsolódtunk a Nyilas Misi jótékonysági csomagok gyűjtésébe és 93 db cipősdobozt töltöttünk meg.

Prevenció

Drogmegelőző előadáson és beszélgetésen vettek részt a 7., 8. és 9. osztályos tanulóink, melynek során megnézték a Karesz végakarata című filmet.

Mikulás ünnepély

Napköziseink és óvodásaink a helyi kultúrházban Mikulás ünnepélyt szerveztek, melyen mindenki jól érezte magát és örült a Télapó eljövetelének.

Karácsonyváró alkotóműhely

Az alkotóműhely a kultúrházban az óvodásaink számára délelőtt, napköziseink számára pedig délután zajlott.

Pitagoriász matematika-verseny

A verseny jó hangulatban zajlott. Pontozás alapján továbbjutott a járási fordulóba: Terdy Jázmin (4.o.), Németh Noémi, Szabó Evelin, Csente Máté (8.o.). Gratulálunk!

Rajzverseny Egerben

Iskolánk 2 tanulója: Németh Noémi és Szabó Evelin meghívást kapott az Egri csillagok tehetségkutató rajzverseny döntőjére Eger városába. Az általános iskolák körében meghirdetett magyarországi verseny alapvető célkitűzése, hogy Gárdonyi Géza nagyra becsült művét népszerűsítve a 13-14 éves korosztály rajzi tehetségeit fellelje. Rengeteg tudással és élménnyel gazdagodva tértünk haza a versenyről. Köszönjük a lehetőséget!

Kikapcsolódás

Iskolánk tanulói ellátogattak a győri karácsonyi vásárba, felültek az óriáskerékre és megnéztek egy mozifilmet is.

Nyugdíjasnap

Kolozsnémán a kultúrházban is köszöntöttük a nyugdíjasokat.

Megjelenés

Megjelent a Csicsóka, iskolánk diáklapja.

Kiadtuk az iskolanaptárt, melyben tanulóink értékes képzőművészeti alkotásait tettük közzé.

Karácsony ünnepe

Színvonalas ünnepi műsorral zártuk a 2019-es esztendőt a helyi kultúrházban. Köszönetet mondunk minden felkészítő tanárnak és résztvevőnek.