TechBlog

• 2024. április 1. - Micro:bit 3D CUP

• 26.04.2024 20:41
      • A micro:bitek világa a kreativitás, a szórakozás és a tanulás végtelen lehetőségei előtt nyitja meg az ajtót. Sok fiatal diák rendszeresen használja a micro:bitet számítástechnika órákon. Gyakran játszanak velük, és kreatív és szórakoztató tárgyakat készítenek, amelyek oktatáshoz is használhatók. Idén már második alkalommal rendezi meg a szlovákiai MICRO:BIT 3D CUP versenyt.
      • Iskolánk tanulói, Libai Pál és Misák Zoltán a VIII. osztályból CHIPmunks csapatnéven kapcsolódott be a Microbit 3D Cup elnevezésű informatikai projektversenybe. A versenyen a 3D nyomtatás technológiáját az elektronikai vezérlést, illetve programozást vegyítve kell egy terméket megtervezni, legyártani.

A tanulók egy kedves hobbijukhoz – a sakkhoz készítettek sakkórát, 3D nyomtatott elemekből, microbit vezérlővel, és egyéb elektronikai kiegészítőkkel.

Reklámvideó:

Eszközök:

·       BBC Micro:Bit v2.21

·       DFROBOT IO Extender for Micro:Bit V2.0

·       LED display 16×2 + csatlakoztatott I2C modul

·       4 darab kábel F-F

·       Powerbank, vagy notebook/PC

MakeCode: https://makecode.microbit.org/_00W8y3b5R0tc

3D Printer: Creality Ender-3 S1
        Material: PETG - piros

1. elem:

nyomtatási idő: 11 óra 56 perc