TechBlog

• 2023. június 4. - II. Tudomány Nap - 2. rész - Pascal 400

• 16.06.2023 21:06
      • Immáron második alkalommal tartottuk meg a Tudományok napját iskolánkon, Ez évben Blaise Pascal 400. születésnapi buliját ünnepeltük meg egy kis fejtörővel.

A diákok vegyes csoportokban oldották meg a feladványokat, kódolták ki a titkosírásokat megoldókulcsok, Micro:Bit-ek segítségével, mélyítették el tudásukat, illetve adták elő prezentáció formában a tudós életét, munkásságát és világnézetét.

A megszerzett ismeretekből  online Kahoot kvíz formájában is megméretettek.

Lehet, hogy egy kép erről: 12 ember, tanuló emberek és szöveg

A győztes csapat tagjai: Matus Bence (VI.) , Fél Boglárka (VI.), Jassa Virág Nóra (VIII.), Németh Anna (IX.), és Kolocsics Roland (VII.).

Gratulálunk! :)

Projekt podporil Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis. Ďakujeme!