TechBlog

• 2023. május 31. - HEURÉKA!

• 31.10.2023 10:08
      • Iskolánk idén első alkalommal vett részt egy háromtagú csapattal az V. Magyar Tudománytörténeti Vetélkedőn. A versenyt 2023. május 31-én rendezték a gútai Nagyboldogasszony Egyházi Iskolaközpontban.
      •

• Heuréka! - V. Magyar Tudománytörténeti Vetélkedő - Obrázok 1  Heuréka! - V. Magyar Tudománytörténeti Vetélkedő - Obrázok 3  Heuréka! - V. Magyar Tudománytörténeti Vetélkedő - Obrázok 2  Heuréka! - V. Magyar Tudománytörténeti Vetélkedő - Obrázok 4

Iskolánkat a VII. osztály lánycsapata képviselte: Terdy Jázmin, Diószegi Zsóka, Szalay Sofia

Az idei verseny címe Magyar feltalálók a hírközlés történetében, mely témájában olyan magyar kiválóságokkal foglalkozik, akik a fotográfia, nyomdászat és a távközlés történetében játszottak fontos szerepet.

A versenyen különféle kreatív feladatfajták voltak: kvízek, keresztrejtvény, kódolás... A feladatok elsősorban a tárgyi tudást mérik, kisebb részben a logikai készségeket.

A verseny előtt a jelenlévők meghallgathatták Dr. Kiss László orvos- és művelődéstörténész előadását a transzfúzióról.

Csapatunk végül a hetedik helyet vívta ki. GRATULÁLUNK!

Köszönjük a meghívást és a szervezést!