Újdonságok - Novinky

Újdonságok - Novinky

          • Rumini Tükör-szigeten

          • 2026.5.26. 

            Május 26-án iskolánk alsó tagozatos diákjai a Jókai Színházba látogattak, ahol egy izgalmas és kalandokkal teli családi musicalt tekinthettek meg. A Komáromi Jókai Színház által színpadra állított előadás Berg Judit népszerű regénye alapján készült. A főszereplő Rumini, a bátor és kíváncsi kisegér, társaival együtt számos veszélyes és fordulatos tengeri kalandba keveredik a Tükör-szigeten. A Rumini-könyvsorozatból jól ismert szereplők – Rumini, Balikó, Galléros Fecó, Sajtos Rozi, Dundi Bandi, Bojtos Benedek kapitány és az örökké morcos fedélzetmester, Negró – Firkin zenekar lendületes zenéjére elevenedtek meg a színpadon. Az előadás nemcsak szórakoztató volt, hanem fontos értékeket is közvetített: a bátorságot, az összefogás erejét és az igaz barátság jelentőségét.

          • Katedra Irodalomverseny

          • 2026. május

            Az idei tanévben BaLuHa elnevezésű csapatunk, melynek tagjai Bölcs Kata Luca, Szigeti Hanna és Lukács Balázs 6. osztályos tanulók megmérettettek a Katedra Irodalomverseny levelezős fordulóiban.

            Ruff Orsolya: Orczy Mimi nyomoz 1. – A londoni gyémántrablás című könyvét kellett elolvasni a csapat tagjainak. Izgalmas, fordulatokkal teli kalandokon keresztül kísértük végig Mimi nyomozását London utcáin 4 fordulón keresztül.  Bár a döntőbe jutás nem sikerült (a legtöbb pontot elért 20 csapatot hívják meg), de büszkén mondhatom, a csapat tagjai motiváltak voltak. Hónapról hónapra oldották a nem mindig könnyű, kreatív feladatokat. Köszönöm a csapatnak! Ügyesek voltatok!

            Nagy Edit tanárnő

          • Médiasztár – újságíró kerestetik!

          • 2026. május 6.

            2026. május 6-án rendezték meg a Médiasztár tehetséggondozó verseny országos döntőjét a gútai Közös Igazgatású Magániskolában. Iskolánk először mérettetett meg e kreatív versenyen. Az év újságírója I. kategóriában Győri Orsolya 6. osztályos tanulónk képviselte iskolánkat.
            Orsi a négyfordulós egyéni levelezőverseny értékelése után kapott meghívást az országos döntőbe, ahol a legjobb 9 tanuló mérettetett meg. Orsinak első feladatként szerelmes levelet kellett alkotnia. Majd Jancsi és Juliska  történetét a mézeskalács házban kellett megírnia a boszorkány fekete macskája szemszögéből napló műfajban. 3. feladatként tudósítania kellett egy osztálykirándulás eseményeiról, a dinóparkból. Orsolya példásan helytállt. Gratulálunk neki!

            Nagy Edit tanárnő

          • Jókai és kora irodalmi verseny

          • 2026. május 6.

            A komáromi Tiszti Pavilonban került megrendezésre az immár 20. éve tartó „Jókai és kora” irodalmi vetélkedő országos döntője, ahol a Sárga rózsa csapatunk - kiknek tagjai: Bognár Réka, Lévai Noémi és Szabó Klaudia 8. osztályos tanulók - ezüstsávos minősítést szereztek.
            A jubileumi finálé alaposan próbára tette a résztvevő diákokat, hiszen a száraz tények mellett a kreativitás is döntött a pontokról. Talán a legnagyobb kihívást az azonnali improvizációt igénylő reformkori tárgyak bemutatása jelentette a csapatoknak, a képek felismerése, illetve a trükkös rejtvények megfejtése. Csapatunk tagjai kiválóan helytálltak! Gratulálunk nekik!

            Nagy Edit tanárnő

          • Határtalanul - Gönyü

          • 2026.5.12.

            Idén is meglátogatta iskolánkat a Gönyűi Széchenyi István Általános Iskola csapata. Egy busznyi tanulót és kísérőiket fogadtuk a reggeli órákban. Diákjaink bemutatták az intézményünket és a települést egy prezentáció keretén belül, majd a vendégek megcsodálták a Gáspár Sámuel emlékszobát és a technikai múzeumot. Az egyórás ittlétük után továbbindultak a szlovákiai felfedezőútjukra. Köszönjük a látogatást!

          • ZöldOkos Kupa

          • 2026. április

            A ZöldOkos Kupa idei fordulójába iskolánkból 5 háromtagú csapat kapcsolódott be. A csapatokat a 6–9. osztályos tanulók vegyesen alkották, így a kisebbek és nagyobbak együtt dolgozhattak a feladatok megoldásán. A verseny során diákjaink lelkesen és kitartóan teljesítették a kihívásokat, azonban idén sajnos néhány ponttal lemaradtunk a középdöntőről. Büszkék vagyunk tanulóink munkájára és az együttműködésre, amelyet a felkészülés és a verseny alatt tanúsítottak. Gratulálunk minden résztvevőnek, és jövőre sok sikert kívánunk a következő fordulókhoz!

          • Biológia olimpia

          • 2026. április 28.

            A Biológiai Olimpia iskolai fordulójába idén 10 tanuló kapcsolódott be. A verseny online formában zajlott, ahonnan az első két helyezett jutott tovább a járási fordulóra. A járási fordulót április 28-án szervezték meg Komáromban. A versenyzőknek először gyakorlati feladatot kellett megoldaniuk, majd ezt követően elméleti tesztet töltöttek ki. Iskolánkat Szigeti Hanna és Győri Orsolya képviselte, akik szépen helytálltak a megmérettetésen. Mindketten eredményes megoldóként végeztek a 27 versenyző közül: Hanna a 9., Orsolya pedig a 13. helyet szerezte meg. Gratulálunk a szép eredményhez és további sok sikert kívánunk nekik!

          • Anyák napi műsor

          • 2026.5.10.

            Megtartottuk az Anyák napi műsorunkat, melyen tanulóink nagy lelkesedéssel és örömmel léptek fel. Szavaltak, táncoltak, jeleneteket adtak elő az édesanyák, nagymamák és a jelenlevők legnagyobb örömére. Hála és köszönet minden tanulónak és pedagógusnak, akik részt vettek a műsor létrejöttében.

          • Atlétika

          • 2026.04.29.

            Április 29-én iskolánk 15 tanulója részt vett a járási atlétikai bajnokságon, amelyet Újvárban rendeztek meg. A tanulók 60m, 300m és 800m futásban, távolugrásban, magasugrásban és súlylökésben versenyeztek. Valamint a fiú és lány csapatunk is lefutotta a stafétát. A gyerekek kitartóan küzdöttek és nagyon szépen szerepeltek. Fiú csapatunk a 24 csapatból a járás 7. legjobbja lett, míg a lányok viszonylag fiatal csapata a 11. helyen végzett. Gratulálunk a résztvevőknek, ügyesek voltatok! Csapattagok: Sándor Lara, Lévai Noémi, Szabó Klaudia, Vasmera Csilla, Bölcs Kata Luca, Győri Orsolya, Szigeti Hanna, Nagy Anna Luca, Vasmera Csaba, Rovenszký Bálint, Matus Bence, Mihács Zoltán, Egri Zoltán, Szalai Balázs, Kis Botond.

          • Papírgyűjtés

          • 2026.5.27.-29.

            Ezúton értesítjük Önöket, hogy papírgyűjtést szervezünk 2026. 5. 27- 29. napokon (szerdától péntekig) 13:30-tól 17:30-ig az iskola oldalsó bejáratánál. Külön gyűjtjük az újságpapírt és külön a kartonpapírt. 

      • Kontakty

        • ZŠ s MŠ Sámuela Gáspára s VJM Číčov - Gáspár Sámuel Alapiskola és Óvoda
        • +421 35 7795288
        • Hlavná 286/2
          94619 Číčov
          Slovakia
        • 37866907
        • 2021678593
      • Prihlásenie