Újdonságok - Novinky

Újdonságok - Novinky

          • Beíratkozás az óvodába

          • 2026/2027

            Kedves Szülők !

            Szeretettel várjuk Önöket az  ÓVODAI BEÍRATKOZÁSRA, amely személyes találkozással 

            2026. május 4-6.

            11.00-14.00 óra között lesz az óvodában. Bővebb információt a 0908389601-es  telefonszámon kérhetnek.

            Tisztelettel PaedDr. Bödők Katalin

          • Majális itt - majális ott

          • 2026.4.29-30.

            2026. április 29-én örömmel tettünk eleget a Kolozsnéma-i Nyugdíjas otthon felkérésére. Intézményünk óvodásai és iskolásai ünnepélyes keretek között táncos-énekes összeállítással léptek fel a májusfa állítás alkalmából. Az ott dolgozó személyzet anyák napja alkalmából is köszöntötte a nyugdíjas otthon női lakóit. A kultúrműsort követően a gyermekek és a diákok részesei lehettek a májusfa feldíszítésének és elhelyezésének a nyugdíjas otthon udvarán. Köszönjük a meghívást és a szíves vendéglátást!

            PaedDr. Bödők Katalin

            2026. április 30-án pedig Csicsó főterén léptek fel ügyes óvodásaink és napközis tanulóink, majd örömmel kapcsolódtak be a májfa díszítésébe. 

          • DAC

          • 2026. április 25.

            Iskolánk lehetőséget kapott arra, hogy csatlakozzon a „Gyere velünk a DAC-ra!” elnevezésű projekthez, amelynek keretében diákjaink ingyenesen vehettek részt a FC DAC - Zsolna bajnoki mérkőzésen. A fantasztikus hangulatú találkozón a DAC 3:1-es győzelmet aratott.
            Félidőben a játékosok kártyákat és autogramokat osztottak, emellett minden diák egy kis meglepetéssel is gazdagodott. A gyerekek már napokkal korábban izgatottan készültek: posztereket készítettek, és lelkesen hangolódtak az eseményre.
            A mérkőzés során átélhették a közös szurkolás felejthetetlen élményét, együtt énekelték a „Nélküled” című dalt, és barátaikkal együtt biztatták a csapatot – ahogyan az a kamaszok számára igazán fontos közösségi élmény. Ezúton is köszönjük a lehetőséget, hiszen diákjaink egy életre szóló élménnyel gazdagodtak. Emellett megtapasztalhatták, hogy a sport nemcsak közösséget épít, hanem kitartásra, összetartásra és küzdeni akarásra is nevel.

          • Ifjú életmentők

          • 2026. április 23.

            2026. április 23-án iskolánk csapata - Szabó Klaudia (8.o.), Győri Orsolya (6.o.), Vasmera Csaba (9.o.), Nagy Kristóf Ádám (8.o.) - részt vett az ifjú életmentők járási versenyén. A csapat több állomáson bizonyította tudását elsősegélynyújtás, tűzoltás területén, valamint katasztrófavédelmi és topográfiai feladatokat oldottak, továbbá próbára tették elméleti tudásukat és légpuskával is lőttek. A csapat nagyon ügyesen szerepelt, sok élménnyel és tapasztalattal gazdagodtak. Gratulálunk az eredményhez!

            Győri Benedek Katalin

          • Föld napja - 2026

          • 2026.04.22.

            Április 22-én megtartottuk a Föld napját az iskolában. A gyerekek rollerrel, görkocsolyával, kerékpárral, gyalogosan érkeztek az iskolába a fenntartható közlekedés jegyében. Majd Szabó Krisztína klimatológus tartott interaktív foglalkozást a tanulóinknak. A nap további részében az alsó tagozatos tanulók projektektek készítettek, majd gondozták a kiskertet. A felső tagozatosok pedig megtudtak néhány hasznos információt David Attenborough természétfilmesről, aki májusban ünnepli 100. születésnapját. Megtekintették az általuk elkészített rövidfilmeket, melyeket az őshonos élőlényekről, a helyi élővilágról forgattak. Végül egy környezettudatossággal kapcsolatos csoportmunkában vettek részt az udvaron, mely során érdekes, kreatív feladatokat oldottak meg különböző állomásokon. Jó hangulatban, de munkával telt a nap. Köszönjük az előadást Szabó Krisztinának, a megálmodást és a megvalósítást Lajos tanító bácsinak és Kata tanító néninek!

          • Igazgatói szabadnap(ok)

          • Tisztelt Szülők! Kedves Tanulók!

            A Tt. 245/2008-as köznevelésről és közoktatásról szóló törvény 150. paragrafusának 5. bekezdése alapján a Gáspár Sámuel Alapiskola és Óvoda intézményében 2026. április 30-án /csütörtök/ és 2026. május 8-án /péntek/ igazgatói szabadnapok lesznek szervezési okok miatt.

            2026. április 30-án az óvoda és az étkeztetés fog működni. Nem lesz tanítás az iskolában, napköziotthon sem lesz.

            2026. május 8-án nem lesz tanítás az iskolában, nem fog működni az óvoda, az iskolai étkezde és a napköziotthon sem.

            Tisztelettel: Molnár Gábor, igazgató

          • Koncert - Jazz a lelke mindennek!

          • 2026.04.15.

            Tanulóink egy fergeteges hangulatú koncerten vettek részt a Filharmónia Magyarország szervezésében. Az előadók a Jazzformers nevű formáció volt, akiktől megtudtuk a jazz kialakulásának történetét, megismerhettük a hangszereiket. Az előadók jó érzékkel vegyítették a tudást a szórakozással. Köszönjük a nagyszerű élményt! 

          • Gáspár Sámuel Focitorna

          • 2026.04.10.

            A hagyományosan szeptember utolsó péntekén megszervezendő Gáspár Sámuel Focitornát ebben a tanévben nem tudtuk megvalósítani a szokásos időpontban a kialakult járványügyi helyzet miatt. Most jött el az ideje, hogy a hűvös idő ellenére megrendezzük a tornát az öltözők és a tornatermek felújításának megkezdése előtt. Négy iskola csapata fogadta el a meghívásunkat: Csilizradvány, Csallóközaranyos, Gúta - Nagyboldogasszony Egyházi Iskolaközpont, Lakszakállas. A kiélezett versenyben iskolánk csapata (Rovenszký Bálint, Mihács Zoltán, Matus Bence, Vasmera Csaba, Kis Botond, Lukács Balázs, Horváth Péter, Révész István) a dobogós 3. helyet szerezte meg. Gratulálunk a fiúknak! Köszönjük a csapatoknak a részvételt! A sporteseményt a COOP Jednota és a Gáspár Sámuel Társulás támogatta! 

          • Magyar költészet napja

          • 2026.04.09.

            Z. Németh István költő tett nálunk látogatást a Költészet napja alkalmából. A felső tagozatos tanulók sok érdekességet tudtak meg a rímfaragás mikéntjéről. Tanulságos, motiváló történeteket is hallhattak a nebulók a költő életéből az ő sajátos, egyedi humorával fűszerezve. A műveiből történő felolvasást is nagy figyelemmel fogadták a gyerekek. Köszönjük a látogatást!

          • Bibliaismereti verseny

          • 2026.03.28.

            Református hittanosaink csapata a Jókán megrendezett bibliaismereti versenyen mérette meg magát, ahol a felső tagozatosok között az előkelő 6. helyezést sikerült megszerezniük. A csapat tagjai: Komjáthy Dorka (4. oszt.), Komjáty Viktória (4. oszt.), Szabó Anna (4. oszt.), Both Benett (5. oszt.), Kurčík Noel (5. oszt.), Lévai Péter (5. oszt.) tanulók voltak. 

            Bognár Judit

          • Mária Rádió Mirjam V. jubileumi rajzversenye

          • 2026. 03. 27.

            A Mária Rádió Mirjam országos rajzpályázatán iskolánk tanulói kiemelkedő sikert arattak. A 2026. március 27- i komáromi ünnepélyes díjkiosztón 428 alkotásból 87 művet díjaztak. Közülük 5 diákunk is díjazásban részesült,alkotásaikkal bizonyítva tehetségüket: Cseh Csilla - 3. osztály Komjáthy Dorka - 4. osztály Nemes Zsófia - 8. osztály Szabó Klaudia - 8. osztály Fél Boglárka - 9. osztály. Büszkék vagyunk a nyertesekre,akik méltóan képviselték iskolánkat a jubiláló versenyen. Gratulálunk a szép eredményekhez és további alkotókedvet kívánunk!

            Győri Andrea

          • Felvidéki Értékverseny – döntő

          • 2026. március 27.

            A Felvidéki Értéktár Bizottság (a Gazda Polgári Társulás kezdeményezésével a Csemadok Országos Elnöksége, a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége és a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet – mint a Csemadok szakmai háttérintézménye) Felvidéki Értékverseny 2025/2026 címen ebben a tanévben négy fordulós interaktív vetélkedőt hirdetett meg. A vetélkedő lebonyolítója a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet volt.

            Iskolánk Csipet Csapat elnevezésű csapata, kiknek tagjai a 7. osztályos Kis Botond , Kiss Viktória, Nagy Noel és Szép Gergő tanulók is beneveztek e versenybe. Sikeresen teljesítették a 4 fordulót, amelynek során különféle feladatokat kellett oldaniuk: a nemzeti értékpiramissal foglalkoztak, betekintést nyertek a különböző értéktárak működésébe és jelentőségébe. A második forduló egy összetett tesztsorból és logikai feladatokból állt, amely során a tanulók tudásukat és tájékozottságukat bizonyíthatták a felvidéki értékekkel kapcsolatban. A harmadik fordulóban kódfejtés és keresztrejtvény várta a csapatokat, ahol matematikai és logikai gondolkodásuk is fontos szerepet kapott. A negyedik, egyben legkreatívabb forduló során a csapatoknak egy választott helyi értéket kellett bemutatniuk egy rövid reklámfilm (2 perces) formájában, amelyhez ötletességre és csapatmunkára volt szükség. (Ezúttal is köszönjük a Csicsói Önkéntes Tűzoltók segítségét, s támogató hozzáállásukat a reklámfilmhez). A csapatnak meg kellett terveznie az idén 10 éves Felvidéki Értékverseny pecsétjét is.

            E sok - sok feladat elvégzése után nagy örömmel fogadtuk a hírt, hogy csapatunk bejutott a legjobb 10 csapatba, s március 30-án mehettünk az országos döntőbe, Érsekújvárba (27 csapatból). A döntő során a résztvevő csapatok többféle feladattal találkoztak: keresztrejtvény, teszt, igaz-hamis feladat, és a saját készítésű ulti kártya bemutatása a zsűrinek felvidéki – helyi értékkel. A mi kártyánk a Csicsói 7 vezér Szoborpark, Szent István és Szűz Mária alakját örökítette meg (a kártyát Kiss Viktória készítette). A döntő szoros volt, s végül a 8. helyen végzett csapatunk. Értékes ajándéktárgyakkal és sok szép élménnyel tértünk haza. Köszönöm tanítványaimnak a sok munkát, s kitartásukat a verseny folyamán! A csapat eredményéhez gratulálok!

            Nagy Edit tanárnő

          • Kidobócska

          • 2026.03.24.

            Iskolánk lánycsapata részt vett a kidobócska verseny elődöntőjén Komáromban, amelyen egy mérkőzést veszítettünk a Munka utcai alapiskola ellen, egyet pedig nyertünk az aranyosi iskola lánycsapata ellen. A lányok élvezték a versenyt és nagyon ügyesek voltak. Gratulálunk! Jövőre újra bekapcsolódunk!

          • Magyarnak lenni igenis jó!

          • 2026. március 13-14.

            A 8. osztályos tanulókkal egy kétnapos kiránduláson vettünk részt, amely különleges élményt nyújtott mindannyiunk számára. A programnak Kisbajcs adott otthont, ahol vendéglátóink Kamocsai Sándor polgármester úrral az élen nagy szeretettel fogadtak bennünket. A projektben nemcsak mi, felvidéki Csicsóról érkezett vendégek vettünk részt, hanem az erdélyi Csíkcsicsó tanulói is, valamint a vendéglátó Kisbajcsi Vörösmarty Mihály Általános Iskola növendékei is.

            A két nap során számos közös programban vehettünk részt. Csütörtökön (március 12-én)  kirándultunk: ellátogattunk Nagycenkre, ahol meglátogattuk a legnagyobb magyar, Széchenyi István birtokát. Sopronban a város hangulatos utcáit, műemlékeit fedeztük fel egy idegenvezető segítségével. 

            Pénteken (március 13-án) Kamocsai Sándor, Kisbajcs polgármestere megmutatta nekünk Kisbajcs és Vének nevezetességeit. Ellátogattunk a helyi bölcsödébe, ahol a picúrok érdeklődve figyelték jövetelünket. Az óvodában a kicsit bátrabbak még fociztak is tanulóinkkal. A helyi általános iskolában felvidéki történelem szakos tanárként történelemórát tartottam Jókai Mórról, Komárom városunk szülöttjéről. A csíkcsicsói kolléga pedig az Erdélyben történt 1848-as eseményeket vázolta fel a tanulóknak.

            Délután került sor az 1848-as magyar szabadságharc emlékére rendezett ünnepségre, melyen mindhárom település tanítványai felléptek. A mi iskolánkból a 8. osztályosok és a 7. osztályból Kiss Viktória mutatták meg rátermettségüket: 1848 eseményeiből  jeleneteket adtak elő. Az ünnepély egy megható része volt, amikor is minden szereplő közösen énekelte el Kiss Kata: Magyar vagyok című dalát.

            A kirándulás végén élményekben gazdagodva, maradandó emlékekkel tértünk haza. Ezúton szeretnénk kifejezni őszinte köszönetünket Kisbajcs közösségének a szívélyes vendéglátásért, a gondos szervezésért és a tartalmas programokért. Nagyra értékeljük azt a figyelmet és törődést, amellyel fogadtak bennünket, és hozzájárultak ahhoz, hogy ez a két nap felejthetetlen élménnyé váljon. Külön köszönet illeti Csicsó község polgármesterét, Németh Andreát is, aki biztosította számunkra az utazást, és személyesen segítette a diákok eljutását a program helyszínére. Támogatása nélkül ez az élmény nem valósulhatott volna meg ilyen formában.

            Hálásak vagyunk, hogy részesei lehettünk ennek a különleges kezdeményezésnek, és bízunk benne, hogy a jövőben is lesz lehetőség hasonló találkozásokra, amelyek tovább erősítik az összetartozás érzését.

            Nagy Edit tanárnő

          • Iskolai foglalkozás óvodásoknak

          • 2026.3.21

            A környék nagycsoportos óvodásai kincskereső kalandtúrára érkeztek meg hozzánk március 21-én az iskolába. Segítségükre voltak a nagy kalandban iskolánk 3. és 4. osztályos tanulói Cseh Csilla, Peitl Olivér, Komjáthy Dorka, Komjáty Viktória, Szabó Anna. Az óvodások állomásról, állomásra haladva játékos feladatokat oldottak meg a tanító nénik segítségével. Volt színezés, útvesztő, társasjáték. A gyerekek mindenhol egy egy kincset is begyűjtöttek, amiből a végén egy szép kis húsvéti képet készítettek. A negyedikes lányok bábszínházi előadással is kedveskedtek az óvodásoknak. Köszönjük a segítségüket! Bízunk benne, hogy kis vendégeink nagyon jól érzték magukat, és sok-sok szép élménnyel távoztak tőlünk. Örülünk a látogatásuknak, találkozunk hamarosan. Köszönet a Gáspár Sámuel Társulásnak az ajéndékokért!

          • Futsal - elődöntő

          • 2026. 3. 20. 

            Iskolánk csapata részt vett Naszvadon a futsal elődöntőn, ahol az első, szoros meccsen 5:4-re győztek Naszvad ellen, majd 3:1 az ekeli iskola ellen, így a három csapat közül az első helyen jutottak tovább a járási döntőbe. Büszke vagyok a csapatmunkára, összetartásra és a teljesítményetekre! Csapattagok: Rovenszky Bálint, Matus Bence, Mihács Zoltán, Egri Zoltán, Vasmera Csaba, Nagy Kristóf Ádám, Horváth Péter, Kis Botond Csak így tovább! 

            Győri Benedek Katalin

          • Megemlékezés - március 15.

          • 2026.03.16.

            Idén megemlékeztünk az 1848/49-es szabadságharcról az iskolánk falain kívül, orszáhatárokon túl is. Tanulóink részt vettek a Csicsó testvértelepülésén, Kisbajcson zajló ünnepi megemlékezésen Nagy Edit vezetésével. Jeleneteket mutattak be a 178 éve történt eseményekből. Talpraesett tanítványaink ugyanezzel a műsorral léptek fel délelőtt az iskolában a társaik előtt, ahol szintén nagy sikert arattak. Az esti órákban pedig részt vettek a Nofene színpad által bemutatott előadásban is, melyben új szereplők is megcsillantották tehetségüket. Köszönet Nagy Edit tanárnőnek és a gyerekeknek a sok-sok energiáért, amit a műsor(ok) létrejöttébe fektettek! 

            A megemlékezést a Komjáthy Petőcz Andrea által felajánlott 150 db kokárda tette teljessé. A magyarországi Nemzeti Művelődési Intézet kérésére készült 1,5 millió darab kokárda Kárpát-medence-szerte. Az NMI leírása szerint: "Március 15-i kokárda kitűzési akció - A cél a közösségépítés, illetve nemzeti ünnepünk méltó megélése a közös kokárda viselésével, amely összeköt valamennyi generációt határon innen és túl a legnagyobb városoktól a legkisebb falvakig." A projektben a szintén magyarországi ASzakkör nevű program keretében vettek részt a csicsói bútorfestő szakkör tagjaival. Összesen 500 kokárdát készítettek. A kokárdák megvarrásában az iskola két diákja, Molnár Maja (1.o.) és Komjáthy Dorka (4.o.) is segítettek. Az óvodából Simkó Andrea, a szülők közül pedig Lévai Zsuzsa, Molnár Kitty és Komjáthy Petőcz Andrea vettek részt a varrásban. Hálásan köszönjük a felajánlást!

          • Beíratás az első évfolyamba - 2026/27

          • 2026.4.9.

            Tisztelt Szülők!

            A csicsói Gáspár Sámuel Alapiskola és Óvoda értesíti Önöket, hogy a beíratkozásra iskolánk első évfolyamába 2026. április 9-én (7:30 - 16:00) kerül sor az iskola épületében. 

            Azokat a gyermekeket kötelező beíratni az alapiskola első évfolyamába, akik 2026. augusztus 31-ig betöltik a hatodik életévüket. Halasztás esetén is be kell íratni a gyermeket. Ebben az esetben a megfelelő dokumentumokkal alátámasztva (gyermekorvosi nyilatkozat, prevenciós intézmény nyilatkozata, szülői kérvény) az óvoda igazolja a gyermek iskolaéretlenségét. 

            A beíratáshoz szükséges dokumentumok:

            a törvényes képviselő személyi igazolványa,

            • a beíratandó gyermek születési anyakönyvi kivonata,
            • a beíratandó gyermek egészségügyi biztosítási kártyája,
            • indokolt esetben a bírósági végzés fénymásolata a gyermek elhelyezéséről (amennyiben csak az egyik törvényes képviselő járhat el a gyermek ügyében)

            Várjuk sok szeretettel az elsősöket és szüleiket!

            Molnár Gábor, igazgató 

          • Bábszínház az iskolában

          • 2026.3.10.

            Nagyszerű bábszínházi élményben volt része iskolánk tanulóinak a TREPP platform előadásában. Nyolckor a bárkán című bábelőadás a pingvinek emberközeli történetén keresztül boncolgatott komolyabb témákat szórakoztató, humoros, emészthető módon Hostomská Fanni és Kalocsányi Gábor színészek tolmácsolásában. Köszönjük az élményt!

    • Kontakty

      • ZŠ s MŠ Sámuela Gáspára s VJM Číčov - Gáspár Sámuel Alapiskola és Óvoda
      • +421 35 7795288
      • Hlavná 286/2
        94619 Číčov
        Slovakia
      • 37866907
      • 2021678593
    • Prihlásenie