• Farsang

• Az alsó tagozatos tanulók február 17-én egy fergeteges farsangi mulatságon vettek részt. Már kora reggel nagy izgalommal jöttek az iskolába és türelmetlenül várták, hogy végre elkezdődjön a jelmezbál.  Jobbnál jobb jelmezekbe bújtak a gyerekek, így nehéz dolga akadt a zsűrinek a díjazáskor.  A délután folyamán sok-sok játéknak örülhettek és mikor már eléggé elfáradtak egy kis fánk és tea mellett megpihentek, amit köszönünk szépen a szakács néniknek. A buli jó hangulatát fokozta a tombola, sokuknak volt több szerencsés szelvénye is, így sok ajándékkal és jó élménnyel térhettek haza a gyerekek. Nagyon jó kis farsangi buli volt, köszönjük.

Király Anikó

• Biológia olimpia

• 2023.02.14. - poszter

Iskolánk két tanulója Győri Emma és Fojtik Simon Máté 2023. február 14-én részt vett a biológia olimpia járási fordulóján, ahol bemutatták munkájukat és a hozzá elkészített posztert. Emma a kamaszok folyadékfogyasztásáról, Simon pedig a mezőgazdászok éves munkájáról készített beszámolót. Mindketten eredményes helyezést értek el. Gratulálunk!

Győri Benedek Katalin

• Történelem olimpia

• 2023. 02. 08.

Iskolánk tanulói február 8-án a történelem olimpia járási fordulóján vettek részt, Ógyallán. Diószegi Zsóka és Terdy Jázmin 7. osztályos tanulók az F kategóriában  versenyeztek. A 16 tanuló közül Jázmin a 8. helyen végzett,  Zsóka pedig a 13. helyet szerezte meg. Csécs Enikő 8. osztályos tanuló a D kategória versenyzői között a 7. helyen végzett (14 tanulóból) Gratulálunk nekik!

Nagy Edit

• Szép magyar beszéd

• 2023.02.07.

Az anyanyelvi nevelés, a beszédkultúra fejlődését hivatott szolgálni a Szép magyar beszéd elnevezésű verseny. A verseny járási fordulóját február 7-én a Jókai Mór Alapiskola szervezte meg. Iskolánk 8. osztályos tanulója, Antala Sofia mérettetett meg ezen a versenyen. A 14 versenyző közül Sofia kiváló eredményt ért el, az előkelő 4. helyen végzett. Gratulálunk neki!

Nagy Edit

• Síkirándulás

• 2023.1.28. - 2.2., Korpács

Iskolánk tanulói 2023. január 28-tól február 2-ig sítanfolyamon vettek részt Korpácson (Krpačovo). Az időjárás nekünk kedvezett, 3 napon keresztül friss hóban síelhettünk. A csapat nagyon ügyes volt, a kezdeti nehézségeket leküzdve a hetet mindenki a nagypályán zárta. A síelés mellett jutott idő ismerkedős játékokra, kódkeresésre, túrázásra és persze az esti közösségépítő kikapcsolódásokra is. A sítúráról jól eső fáradtsággal, élményekkel gazdagon tértünk haza.

Buglos Bödők Terézia és Győri Benedek Katalin

• Farsangi bál

• A Szülői Szövetség megszervezi az iskolabarátok bálját, melyre 2023. február 18-án kerül sor a kultúrházban. A Szövetség a bevételt az iskola tanulóira fordítja. Mindenkit szeretettel várunk!

• Tompa Mihály szavalóverseny

• Iskolai forduló - 2023.02.02.

Lezajlott a Tompa Mihály szavalóverseny iskolai fordulója. Három kategóriában vers- és próza műfajokban 42 tanuló vett részt. Gratulálunk a szavalóknak és szurkolunk a továbbjutóknak: Könnyű Maja, Kollár Tímea, Győri Orsolya, Both Benett, Szigeti Hanna, Kiss Viktória, Nagy Kristóf Ádám, Szabó Klaudia, Komjáty Boglárka, Terdy Jázmin, Obert Lilien.