• A magyar kultúra napja a Klebersbergi Kultúrkastélyban, Budapesten

• 2024. január 27.

Szombat délelőtt iskolánk három tanulója  vett részt a Palóc Társaság átal meghirdetett esszéíró pályázat ünnepélyes kiértékelésén. A magyar kultúra napját is ünneplő pályázók színvonalas kultúrműsor keretein belül vehették át a nagyon szép díjakat: értékes könyvcsomagban részesültek.

Csécs Enikő és Terdy Jázmin tanítványaim esszéikkel a 2. helyezést érték el. Bódis Orsolya pedig különdíjban részesült.

A nap hangulatát fokozta Klebersburg  Kuno kultuszminiszter eredeti íróasztala mellett való fotózkodás, s maga a kúria varázsa is. A Palóc Társaság elnöke, Z. Urbán Aladár elnök úr megható szavai és Klebersburg Kunó rádióbeszéde  méltó módon zárta le e szép eseményt.

Nagy Edit

• Angol olimpia - Gúta

• 2024.1.17.

Az angol olimpia járási fordulóján két tanuló vett részt különböző kategóriákban a gútai Corvin Mátyás Alapiskolában. Fél Tímea (7.o) a 17. helyen végzett, Csécs Enikő (9.o) a 13. helyezést érte el. A szoros versenyben mindketten eredményesen zártak. Gratulálunk a teljesítményükhöz!

Molnár Gábor