• Szavalóverseny

• 2024.02.20. - Tompa Mihály

2024.február 20-án zajlott a Tompa Mihály szavalóverseny iskolai fordulója iskolánkban. A megmérettetésen összesen 36 tanuló vett részt, vers és próza próza műfajokban. Mindenkinek gratulálunk, és sok sikert kívánunk a 13 továbbjutónak, akik a körzeti fordulón képviselik majd iskolánkat.

Fábik Mónika

• Rajzpályázat

• 2024.2.9.

A Mária Rádió Mirjam III. Rajzpályázatának kiértékelésén Komáromban 2024.2.9-én tehetséges diákjaink átvehették a díjaikat a Limes Galériában. Gratulálunk Bölcs Kata Lucának, Károlyi Adriánnak, Lukács Balázsnak és Horváth Péternek a csodaszép rajzaikért! Nagyon büszkék vagyunk rátok!

Győri Andrea

• Sítúra 2024

• 2024.02. 4.-9.

A 2023/24-es tanévben iskolánk 17 tanulója és két tanára vett részt a Korpács lejtőin megszervezett sítúrán. Minden tanuló elsajátította a síelés alapjait. A kedvezőtlen időjárás ellenére is öröm volt a mozgás a friss levegőn mindenki számára. Köszönjük a Szülői Szövetség, a Gáspár Sámuel Társulás és a kolozsnémai önkormányzat támogatását!

Buglos Bödők Terézia

• Történelem olimpia

• 2024. február 5.

Iskolánk tanulója, Terdy Jázmin február 5-en részt vett a történelem olimpia járási fordulóján, Ógyallán. A D kategóriában versenyző 8. osztályos tanulónk a 17 versenyző között a 11. helyen végzett. Igényes, nehéz feladatokat oldott Jázmin a többségében szlovák iskolák tanulói között. Köszönöm Jázminnak, hogy a verseny folyamán nem a kifogásokat kereste, s vállalta e nem könnyű versenyre való felkészülés minden csínját-bínját.

Nagy Edit

• Szép magyar beszéd

• 2024. február 7.​​​​​​

Február 7-én Szigeti Hanna 4. osztályos tanulónk az I. kategóriában, míg Terdy Jázmin 8. osztályos tanítványunk a II. kategóriában mérettetett meg a Szép magyar beszéd járási fordulóján, Komáromban, a Jókai Mór Alapiskolában. Az igényes, három fordulós versenyben a versenyzőknek szöveget kellett olvasniuk, fogalmazást kellett alkotniuk. Mindeközben ügyelniük kellett a magyar nyelv szép kiejtésére. Mindkét lány ügyes volt: EREDMÉNYESEN végeztek. Gratulálunk Nekik!

Nagy Edit